Wskazówki jak utrzymać estetyczny i piękny dom

Czysty i piękny dom jest czymś, co każdy z nas chciałby posiadać. Sprzątanie domu wymaga zorganizowania i systematyczności. Czysty dom pozytywnie oddziałuje na nastrój rodziny w nim przebywającej. Kiedy domek jest bez skazy, można usiąść i się nim napawać.

Należy regularnie porządkować dom, aby umożliwić sobie środowisko wolne od pyłów, brudu i alergenów. Czyszczenie trzeba wykonywać z dbałością. Wybierz jeden dzień w tygodniu do sprzątania różnych pomieszczeń.

Czyszczenie pomieszczeń domowych

Drobiazgowe oczyszczenie pomieszczeń domowych jest koniecznością, aby w domu było bezpiecznie i higienicznie. Niżej wymienione są proste sposoby na czyszczenie kuchni, toalety, pokoju dziennego jak i sypialni. Działania obejmują szorowanie i intensywne czyszczenie.

Twoja kuchnia wymaga czyszczenia na koniec każdego dnia. Przetrzyj blaty, piece i palniki za pomocą gąbki antybakteryjnej. Za sprawą sody oczyszczonej możesz usunąć resztki jedzenia. Piec i komin możesz oczyścić odtłuszczaczem.

Raz w tygodniu możesz skupić uwagę na sporych urządzeniach jak choćby chłodziarki, zamiatając z półek wewnętrznych brudy roztworem mydła. Obudowę lodówki wytrzyj mokrą szmatką, aby usunąć wszelkie zabrudzenia.

Ściany toalety, lustra, podłogi winny być przemyte roztworem z mydła i octu. Można również wykorzystać różnego rodzaju produkty chemii niemieckiej np. coraz bardziej popularne produkty GlanzMeister, Herr Klee czy WC Meister.

Wiatraki i urządzenia domowe mogą być przemyte przy użyciu drabiny, żeby do nich dotrzeć. Potrzebna będzie też lekko wilgotna szmatka z mikrofibry.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Poradnik czystości i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.